Zestaw przemyśleń po latach grania i historia kompletnego znudzenia przemysłem gier.
RSS
czwartek, 25 lutego 2010
Taka notka na szybko. Co prawda doszedłem już nawet do momentu w których chciałem zamknąć ten interes i nie dodawać notek, jednak kilka gier zweryfikowało tą decyzję i znów chcę i mam o czym pisać. Tym razem jak w tytule...
poniedziałek, 05 października 2009
Uff ... Tym razem rozpisałem się na tyle, że system nie pozwolił mi wrzucić całości na raz. W tym temacie znajdziecie dalszy ciąg opowieści o MMO, które było jednocześnie prawdziwym RTS. Czy muszę mówić coś więcej? Jeśli już was przekonałem do czytania zapraszam i polecam zacząć od początku. Czas kontynuować opowieść z pierwszej ręki od naocznego świadka ;)
Już kilka księżyców temu obiecałem napisać coś o nieślubnym dziecku maciory MMO i mizernego RTS, zatem do dzieła. Czym są gry strategiczne wie każdy gracz. Mamy tutaj gry turowe, gry czasu rzeczywistego, a nawet mieszańców (np. seria Total War). Niewiele jednak powstało prawdziwych gier typu MMO będących właśnie niczym więcej, jak strategią. A jednak zdarzają się wyjątki i właśnie o tym chciałem napisać.
poniedziałek, 21 września 2009
Wiem, wiem ... wiele osób chciałoby wiedzieć co by było ze Stacraftem, ale to jest materiał na troszkę więcej grzebania i pisania, bo muszę to porządnie zredagować, a ze szczątkowych informacji czasem jest to czasochłonne. Będzie troszkę później, a teraz coś czego nawet nie obiecywałem. Oczywiście, że zainspirował mnie tekst w GC :]. Mimo wszystko chciałbym do tego podejść od zupełnie innej strony, bo chodziło mi to po głowie częściowo już od kiedy dowiedziałem się o powstawaniu Brutal Legend. Nie będzie wyborów najlepszego soundtracku itd, za to pojawi się troszkę inne podejście. Z resztą sami zobaczcie. Pierwsze trzy gry, bo pewnie mi z tego seria wyrośnie ;).
wtorek, 01 września 2009

Ok, chciałem ładnie się rozpisać co jeszcze tutaj wrzucę i generalnie wytłumaczyć się z równie nagłego zaprzestania pisania, jak pojawienia się, ale bloxy się wysypały do tego stopnia, że po utracie całego tekstu 3 razy odechciało mi się, zatem na prawdę na szybko. W następnych odcinkach będzie:

- Dokończenie archeologicznych wykopek SC.

- Co nieco dla głosujących na Baldurs Gate w statnim DM Gamecornera.

- Wykopki terenowe w poszukiwaniu źródeł Diablo, czyli kolejne "Co by było gdyby" :]

- Parę słów o MMO...RTS!, które moim zdaniem jako jedno z niewielu na prawdę zasługowało an miano tak MMO, jak i RTS :]

A teraz już koniec wpisu i moich nerwów, miejmy nadzieję, że tym razem nic się nie wywali i nie posypie, bo jak się porządnie zniechęcę, to na dokończenie raportu o SC trzeba będzie czekać jeszcze dłużej :D

18:15, szklanka_herbaty
Link Komentarze (2) »
wtorek, 25 sierpnia 2009
Uzupełniając swój tekst o dziejach StarCrafta chciałbym przedstawić mały zestaw obrazków, które pokazują pierwsze wersje ALPHA na pierwszym i drugim silniku gry.
niedziela, 23 sierpnia 2009
Czy wyobrażaliście sobie kiedyś StarCrafta w kolorach bajkowych, jak na pierwszych screenach z produkcji StarCrafta 2? Na pewno wiele osób nie wie o tym, że taka wersja istniała i w znaczącym stopniu różniła się od StarCrafta, jaki zna wielu weteranów tej gry.Co by było gdyby kultowy StarCraft nie został wydany w wersji z roku 1998, a dwa lata wcześniej? Postaram się przedstawić pokrótce co by było gdyby.
piątek, 21 sierpnia 2009

Ok, przebiłem się przez rejestrację i wybór wszelkich pierdół. Na razie widzę tutaj jedynie menu obok menu i czas się wgryźć w cały ten układ zakładek i innych takich tam. Może  z czasem wyjdzie z tego jakiś pseudo blog, gdzie czasem ponarzekam i pomarudzę na to, co mamy dzisiaj. Przy okazji może też przypomnę sobie i komukolwiek z czytających co to kiedyś było z tymi grami i o ile przyjemniej mi się wtedy grało.

Zatem co na początek? Na początek napiszę, że nie prowadziłem dotąd bloga i nie palę się nawet za bardzo, ale czasem przychodzi mi do głowy taka myśl, której szkoda nie spisać. Generalnie rzecz biorąc z uwagi na moją branżę, którą są właśnie gry, na grach samych w sobie i wszystkim dookoła postaram się skupić.

Gram od kiedy pamiętam. Grałem na commodore64 i po drodze przewaliłem się lawiną przez kilka innych platform, jak na przykład bardzo stary macintosh, którego oznaczenia i rocznika nawet nie pamiętam. :D Jeśli tylko coś mi się przypomni z tych zabytków nie omieszkam spisać.

A teraz do dzieła.

20:47, szklanka_herbaty
Link Komentarze (1) »